Kategorie: Sezóna 2012

HLČR - Karlinky

Hasičská liga Českého ráje 22. 7. 2012 v Karlinkách.

Probudili jsme se do nedělního deštivého rána. Při pomyšlení, že v takovém počasí budeme muset podávat výkony se nám moc vesele nevstávalo. Sraz byl dohodnut na 7:30 u hasičárny. Připravili jsme tedy vše potřebné do auta včetně našich povzbuzovadel (BigShocků), bez kterých bychom snad už ani nedokázali závodit. :-D Vyjeli jsme v 8 hodin. Po cestě nenastaly žádné komplikace, a tak jsme okolo půl desáté dorazili do Karlinek.

Zde na nás ovšem čekalo nemilé překvapení. Organizace závodů trochu vázla. Když se vydali někteří z nás občerstvit, zjistili, že gril je vyhaslý, takže se museli uspokojit se zásobou tatranek. Naštěstí se v průběhu závodů situace vyřešila. Na řadu jsme šli jako čtrnáctí, takže jsme využili času a trénovali koš. Čas se pomalu začal nachylovat a my se přesunuli k přípravné základně. Proběhla kontrola hadic, koše a už jsme se přesouvali na startovní základnu. Čtyři minuty na přípravu nám dali jen tak tak. Opět se nám trochu nafoukli céčka na rozdělovači, takže se s tím Tom trochu trápil. Nakonec jsme vše zvládli a šli na startovní čáru.

První odstřel nám nevyšel, jelikož byl košař hrozně nedočkavý a ulil start. Druhý start už byl v pořádku a my vyběhli. Koš klapnul, výběh ze základny se taktéž všem podařil včas. Bohužel jsme opět doplatili na špatný rozdělovač, který má příliš velký úhel céčkových vývodů. Tím došlo k vykrácení proudařů, zejména na pravém proudu vytrhnul Sigimu zpětný ráz z rukou hadici. Nástříkáno tedy bylo příliš pozdě a nakonec jsem vše dovršil já, narážeč, tím, že jsem nezašrouboval savice dohromady. Při následném přizvednutí se savice rozpojily, za což jsme dostali červený praporek a náš útok byl hodnocen jako NP (neplatný pokus). Z tohoto závodu jsme odjížděli dosti rozpačití. Dohodli jsme se však, že na další závody, které se konají za 14 dní u nás v Úmyslovicích pořádně potrénujeme, abychom získali další potřebné body.


Foto

Kompletní fotogalerii ze závodu naleznete v sekci Galerie.

Video

pdfStáhnout článek v PDF formátu