Kategorie: Sezóna 2012

HLČR - Krásná Ves

Hasičská liga Českého ráje 6. 7. 2012 v Krásné Vsi.

Po dlouhé době opět přinášíme článek z Hasičské ligy Českého ráje, tentokrát se ovšem jedná o naše první noční závody v této sezóně. Začněme, ale pěkně od začátku. Jelikož se jednalo o noční závody, které začínaly ve 22.00 hod., bylo dostatek času během odpoledne ještě na trénink, ten jsme si naplánovali na 4. hodinu, ale pouze zadek + rozdělovač. Proudaři a béčkař relaxovali a připravovali se na večer. Trénink zadku byl velice povedený, jelikož voda z mašiny šla na 7,7 – 8,5s, což by bylo velmi slušné. Rozdělovač samozřejmě nezklamal a spojky klapaly o sto šest =D nejlepší čas rozdělovače byl 3,83s. Zhruba v 6 hodin jsme skončili s tréninkem, sbalili všechny věci a přesunuli jsme se na menší občerstvení k Tomovi, kde jsme měli i možnost osvěžení v bazénu.

Na závody jsme jeli ve větším počtu, proto cca v 19.30 vyjela „kolona“ dvou Transportérů směr Krásná Ves. Po cestě nás ještě čekala zastávka na benzince, protože jsme museli zkontrolovat nahuštění pneu a béčkař potřeboval koupit doping pro své plíce =). Potom už následovala cesta přímo do Krásné Vsi. Když jsme dorazili na závodiště, obsadili jsme místo skoro u terčů, takže bychom se krásně mohli kochat útoky žen, kdyby…kdyby nám tuto možnost nepřekazila blížící se bouřka =(, ovšem na tyto závody dorazili i kluci z Libice a před naše auto postavili stan, takže jsme ihned začali „okupovat“ jejich stan =D a vlastně jsme tam byli jako doma díky našemu béčkaři =). Poté, co jsme shlédli útoky žen, přišla na řadu kategorie mužů a naše startovní číslo bylo 8, tudíž jsme začali motat hadice, zahřívat mašinu a oblékat naše dresy =).

Na přípravné základně proběhla kontrola a my se chystali na náš útok, když si všichni srovnali své náčiní, odebrali jsme se na start a čekali na pokyn startéra, ozval se výstřel a my vyběhli vpřed…první menší zaváhání na koši, ale voda se nabrala, další problém nastal u béčkaře, který se zdržel při zapojování do mašiny. Nakonec jsme i s těmito problémy dosáhli času na levém proudu 17,24s a na pravém 18,14s. Naše očekávání se tudíž nenaplnilo po úspěšném odpoledním tréninku, kde zadku vše klapalo. Další závod náš čeká 22. 7. v Karlinkách, kde už musíme utržit větší počet bodů, abychom se dostali do předních pozic v celkovém pořadí HLČR.


Foto

pdfStáhnout článek v PDF formátu