Kategorie: Sezóna 2012

HLČR - Myštěves

Hasičská liga Českého ráje 17. 6. 2012 v Myštěvsi.

Neděle byla již tradičně závodním dnem. Sraz byl naplánován na 8:30. Tentokrát ovšem nastala změna. V sobotu navečer volal Jirka Luxemburk, že nás („košaře“, „béčkaře“ a „nalejvače“) vyzvednou přímo na Dlouhopolsku. Ráno nás tedy Jirka a Tomáš Luxemburkovi vyzvedli, a tak jsme vyrazili směr Myštěves. Cestou jsme se dozvěděli, že nastoupíme bez levého proudaře „Bródi“. Taktéž jsme postrádali naše pravého proudaře a čerstvě otitulovaného Ing. Miroslava Trnku, který však přijel později na svém motocyklu značky Honda. :-D

Do Myštěvse jsme dorazili lehce po 10. hodině a jako vždy jsme začali vybavovat věci z auta, stavět stan, přemotávat hadice atd. Tomáš Luxemburk nás šel přihlásit, a jelikož naše startovní číslo bylo 27, měli jsme po nástupu dosti času na individuální trénink. Já s bráchou jsme šli trénovat koš, poněvadž naše sehranost se záložním košem nebyla na takové úrovni, jakou bychom si představovali. Jak již bylo zmíněno v minulém článku náš „Malý Zrzek“ utrpěl pár dosti nepříjemných pádu, které jej lehce indisponovaly a znemožnily mu tak účast na dalších závodech. Zatímco probíhal náš trénink koše, obstaral Tom Luxemburk na záskok levého proudaře Petra Stryhala z týmu Podůlší B. Tímto bychom chtěli klukům poděkovat, zejména Petrovi. Po ukončení našeho tréninku byly závody rozjeté v plných obrátkách, na základnách se střídaly týmy jak na běžícím pásu a pomalu se blížila naše chvíle.

Zanedlouho dorazil Trn na svém motocyklu značky Honda. Shlédli jsme ještě pár útoků, a poté následoval náš přesun na přípravnou základnu, kde veškeré kontroly a měření proběhly jako vždy bez problémů. Následovala čtyřminutová příprava na závodní základně, a pak jsme se přemístili na startovní čáru. Odstartování bylo tentokrát dosti nepřesné, rozhodčí nebyl příliš sehraný se startovací pistolí. Koš… byl, ale jak jsem již psal, naše sehranost s ním nebyla dosti dobrá, proto šla voda z mašiny na 8,9 s. Ostatní odstartovali ze základny na výbornou, především Trn měl suprový výběh. Lehce se to nevydařilo Petru Stryhalovi, jelikož nespojil na základně proudnici. Nejspíše kvůli tomu, že neběžel se svými hadicemi. Přesto se snažil svou ztrátu dohnat. Bohužel ho voda zastavila příliš brzy, a tak nedokázal dostříknout na terč. Náš výsledný čas byl tedy 31,68 s. Z tohoto výsledku jsme byli lehce zklamáni, ale určitě to Petrovi nepřikládáme za vinu. Zato velkým překvapením byl Trnův výstřik na 16,80 s a terč srazil v čase 18,47 s. Velice nás potěšilo, že je v našich silách dávat časy okolo 17 s, pokud by byl rychlý koš a dobrá souhra celého týmu, tak možná i 16 s.

Po skončení závodů mužské kategorie následovala kategorie žen. Pomalu jsme začali balit, počkali si ještě na několik útoků žen, a poté jsme se vydali na cestu domů. Další závodní víkend je tedy za námi. Příští víkend nejsou naplánovány žádné závody, a tak jej strávíme relaxačně. Je to totiž jeden ze dvou volných víkendů, které máme během celé závodní sezóny. Další soutěžní klání je naplánováno za 14 dní na Polabské lize ve Vestci. Tímto tedy završím mé ohlednutí za nedělním závodem. Tak opět někdy příště u další reportáže.


Foto

Kompletní fotogalerii ze závodu naleznete v sekci Galerie.

Video

pdfStáhnout článek v PDF formátu