Kategorie: Sezóna 2012

Jizerská liga - Jirkov

Jizerská liga 1. 9. 2012 v Jirkově.

Trochu opožděně, ale přeci tu máme další reportáž z Jizerské ligy v Jirkově. Byla sobota a my se opět vracíme na místo činu. V Jirkově letos již jeden závod zařazený do seriálu HLČR proběhl.

Ráno jsme se sešli kolem 8. hodiny u našeho svatostánku (hasičárny). Cestu do Jirkova měl řidič Jirka stále v živé paměti. Úkol zněl jasně: Dorazit do Jirkova předem naplánovanou trasou a nesnažit se ji urychlit přes „zkratky“. :-D Na místo jsme dorazili s dostatečným předstihem, a tak jsme se utábořili na stejném místě jako před necelým měsícem na HLČR.

Problém ohledně chybějícího druhého kvalitního proudaře nás stále provázel. Museli jsme si tedy vypůjčit jednoho z kolegů přímo na místě. Před začátkem závodů jsme se šli již tradičně posilnit a doplnili potřebnou dávku energie pomocí BigShocků. Poté jsme pomalu začali plánovat taktiku pro náš útok. Trať má lehké stoupání, tudíž bylo strojníkovi nakázáno, aby měl „lehkou ruku“ na plynu. :-D Čas se naplňoval a my se šli připravovat k našemu útoku. Před námi odeběhli kluci z Renmotor Jinolice, kteří díky velice povedenému a rychlému útoku pokořili starý rekord trati (nový rekord byl stanoven časem 17,15 s). Čekal nás tedy nelehký úkol.

Proběhla standardní příprava na základně, následovalo odstartování našeho pokusu a my vyrazili. Koš klapnul, ostatním spojky taktéž, strojník „poslal vodu“ v 10. vteřině a už to bylo jen na klucích vepředu, jak se s tím poperou. Vše se zdálo být dobře rozjeté, ale náš pravý proudař, který se byl večer před závody kulturně vyžít, neodhadnul správnou vzdálenost odhozu, a tak rozhodil klubo příliš brzy. Tato drobná chyba vedla k tomu, že jeho nástřik probíhal z velké dálky, a proto byl náš útok vyhodnocen jako neplatný.

Po závodech kategorie mužů jsme ještě setrvali na kategorii žen. Shlédli jsme velice působivou rozcvičku holek z Libuně. Díky tomu náš unavený člen, který měl v plánu dospat v autě po probdělé noci, nakonec ožil a sečkal se spánkem. :-D Po skončení závodů jsme se vydali na cestu zpět. Z velké části byla trasa z kopce, proto si náš Helmut prošel velice náročným testem na funkčnost brzd. :-D

Tímto bych završil mou dnešní reportáž. Čekají nás ještě 3 závody Jizerské ligy, tak snad příště zabodujeme lépe.


Foto

Video

pdfStáhnout článek v PDF formátu