Kategorie: Sezóna 2012

Polabská liga - Odřepsy

Polabská liga 8. 9. 2012 v Odřepsích.

Píše se 8. září 2012 Den – D, který může rozhodnout o celkovém umístění našeho týmu. Rozkaz zněl proto jasně! Jdeme na rekord. :-D A jak se řeklo, tak se skoro i stalo, ale nebudu předbíhat a začneme hezky od začátku. Jelikož závody na Polabské lize začínají brzy v 8 hodin ráno, domluvili jsme se proto, že v Odřepsích budeme již o něco dřív kvůli startovnímu číslu, abychom měli co nejnižší a tudíž měli i suchou základnu, která je bohužel celá travnatá. Ovšem mezi prvními jsem dorazil já a narážeč, a tak jsme si ihned zamluvili 1. startovní číslo, zbytek týmu dorazil asi 5 minut před nástupem.

Na nástupu nás jako vždy uvítali rozhodčí a měli pro nás milou zprávu, jelikož se od příštího roku budou v kategorii Standart používat 2 nové jednotné stroje o obsahu 1500 ccm od p. Vinckera, mohl si každý tým, který měl zájem, jeden z těchto strojů odzkoušet. Po nástupu jsme ze sebe sundali stejnokroj PS II, sbalili naše fidlátka a vydali se na základnu. Pro tento závod jsme měli pozměněnou sestavu a to konkrétně pravého proudaře. Po delší pauze za nás běžel Milan. Když měli všichni připraveno, zamířili jsme na startovní čáru, tam ale nastal problém ve startování, když rozhodčí začal startovat, tak se k tomu přidal i komentátor a nebylo nic slyšet, museli jsme proto požádat o zvýšení hlasu pana startéra, poté už bylo vše v pořádku.

Rozeběhli jsme se k základně, vše klaplo. Koš 3,5 s, voda z mašiny letěla na 7,6 s, na rozdělovači byla na 13,1 s a výstřiky 18,2 s. Jak zaznělo na začátku, běželi jsme na rekord, a jak se řeklo, tak se skoro i tak stalo. :-D Levý proudař Miránek měl sraženo na 19,5 s, ovšem Milan na pravém proudu byl pomalejší a zařídil nám čas 20,87 s. Byli jsme spokojení a čekali, co předvedou soupeři, zejména kluci z Hronětic. Těm se však útok moc nepovedl a do tabulky si zapsali čas 25,98 s. Soustředili jsme se proto na druhý pokus, kde jsme chtěli předvést alespoň podobný čas jako v prvním pokuse. Ovšem opak byl pravdou. Ve druhém pokuse zaváhal strojník na céčkovém spoji a druhý béčkový spoj dal tak tak, protože už mu za něj bral béčkař a při tom jsme slyšeli jednu z našich často používaných hlášek „Do prdele!“ viz. druhé video. :-D Tento druhý pokus nám přinesl čas 25,33 s. Našim soupeřům z Hronětic se též nedařilo ani ve druhém pokusu, kvůli kobercům, které byly položeny a připevněny k zemi a košař o něj zakopl, proto měli náhradní pokus ve kterém dosáhli čau 24,70 s. Díky těmto časům jsme se posunuli na 1. průběžné pořadí v Polabské lize.


Video - první pokus

Video - druhý pokus

pdfStáhnout článek v PDF formátu