Kategorie: Sezóna 2012

Polabská liga - Vestec

Polabská liga 30. 6. 2012 ve Vestci

Sobota. Datum 30. 6. 2012 a jsou tu další závody. Tentokrát je to odložené 3. kolo Polabské ligy, které bylo kvůli velkému dešti zrušeno na závodišti v Nymburce při druhém kole požárního sportu. Popravdě řečeno, dnešní sobota byla taky pěkný nářez. V takovém teple jsme asi ještě nikdy neběželi. Závody měli začínat až ve 14 hod. a teplota byla něco kolem 35 stupňů.

Příprava na závody ale začala již v 11 hod., kdy byl trénink jen pro ty, co chtěli ještě vylepšit formu na Vestec. Nakonec se nás sešlo 5 „borců“. Chyběl pouze Trn a Kubík. Potrénovali jsme asi 90 minut, a to základnu a spoje na ní.Ve 12.30 hod. jsme to zabalili. Připravili materiál na závody, a to včetně dopingu (tentokrát všichni značku SEMTEX), který se stává pravidelným kamarádem mnoha členů, hlavně těch, co musí běhat. Ovšem při balení materiálu jsem se zeptal Habiho, co to má za malý velký batůžek s sebou. A už to zase lezlo ven. Habi nemohl dospat, tak si ráno ještě zaskočil mrzačit tělo do fitka. Jo, někdo to fakt bere vážně !!!!

Po cestě jsme vyzvedli bráchu v Rašovicích, a to včetně manželky a syna. A pak už jen malý přesun do Vesce. Zde to bylo fakt dost drsný. Materiál byl vybaven rychle, Semtex hnedka odšpuntován, a pak už jen příšerné čekání v ještě příšernějším teple na začátek závodů. Snad každých deset minut jsme si hráli na pštrosa, ne že bychom strkali hlavu do písku, ale neustále do kádě s vodou, abychom chladili naše myslivny.

Najednou jsme zaslechli slovíčko NÁSTUP a my to vzali doslovně jako vždy. Teda skoro jako vždy. I v těch 35 stupních jsme se navlékli jako jediní exoti do PS II. Po 15 minutách na sluníčku jsme to zvládli a ani nám to nijak nevadilo. Po nástupu se to všechno rychle rozeběhlo. Útoky začali jeden za druhým, my měli číslo 9. V rámci skupiny ELITE jsme tu ale byli jen 3 družstva. My, Hronětice a Libice. Začala Libice a bohužel zatím letošní sezona je pro ně obrovským zklamání. Ani tady ve Vesci se to u kluků nezlomilo a brali čas jen slabých 23,xx s.Ale po nich se děli věci. Na plato šli kluci z Hronětic. Rychlá příprava. A jdou na start. Vystřel a vše jim jde jak po másle, rychlá voda, předek maká k terčům, a pak neuvěřitelně rychlé sestřiky a je tu nový rekord Polabské ligy. Čas 20,32 s. Nezbývalo nic jiného než pogratulovat. Opravdu pěkný útok. Po pár družstev jsme se začali na platě připravovat my. Náš cíl byl jasný, chtěli jsme jít konečně pod 20 s. Na základně to bylo rychlé, příprava nám jde dost dobře. Teda až na malé problémy u Kubíka, ale to se rychle vyřešilo také. Šli jsme na čáru a čekali na start. Nastal výstřel a my vyrazili. Základna u všech na jedničku. Do předu jsme fakt makali špičkově, ale bohužel už za běhu jsme poznali, že je pomalá voda. Vzadu se Ráďa zdržel na nabírání déle než bylo potřeba a my nabrali první ztrátu. Bohužel i výtlak byl špatný a my nakonec udělali čas 21,21 s. Opravdu nic moc, chtěli jsme být úplně někde jinde. Voda na proudnicích místo nějakých 18,50 s byla těsně pod 20 s a to je špatný. Sbalili jsme si fidlátka a čekali na náš druhý pokus.

Libici při druhém pokus chcípla mašina, kterou už nenastartovali. Hronětice zase pěkných 20,56 s. Čekalo se jen na nás. Příprava zase hodně rychlá, teda až na Kubu. Ten se na dnešek asi nějak špatně vyspal, jinak fakt nevíme. Vše se ale vyřešilo a my mohli na čáru. Padl výstřel a my opět začali honit hranici 20 s. Základna opět bez chyby. Odběhy celkem rychlé, koš s nabráním hodně rychlý. Strojník startuje a nechává protočit mašinu. Při běhu my už bylo jasný, že tohle bude fakt hodně rychlý. Začínám se blížit ke své značce a najednou konec běhu. To je špatný. Chybělo mi asi 6 metrů, to znamená, že budou krátcí i proudaři. Bohužel se vše potvrdilo. Habi zapojení s problémama, ale dal. Zakleknutí a bohužel velmi dlouhé prostřiky při srážení. Čas byl přes 22 s a to bylo ještě větší zklamání, než při prvním útoku. Otočil jsem se dozadu a vše bylo jasný. První béčko, které musí být od mašiny natažený (měří nějakých 19,50 m bylo zamotaný a roztažený asi na 10 m). To se prostě nesmí béčkaři stát, bohužel se stalo. S tímto se dobrý časy dělat nedají. Po závodech jsme se dočkali prostého vysvětlení, že se to prostě zamotalo… Co dodat???!!!

Voda na proudnicích byla podle plánu na 18,50 s, ale to vykrácení proudařů bylo veliké. Takže opět nic a my musíme už konečně zabrat. V lize jsme stále na druhém místě za Hroněticema a máme malý náskok na třetí Pískovou Lhotu. V lize zbývají už jen dvě kola a bude se počítat. Vše podstatné se bude dít až v září – Odřepsy, a pak závěr na našem domácím hřišti v Úmyslovicích.

O prázdninách to bude hlavně o HLČR, čekají nás 4 závody a z toho jedno kolo pořádáme v Úmyslovicích. Zveme všechny příznivce požárního sportu na neděli 5. 8. 2012 do Úmyslovic.


Foto

Kompletní fotogalerii ze závodu naleznete v sekci Galerie.

pdfStáhnout článek v PDF formátu